Rola medycznej marihuany w leczeniu choroby Parkinsona

przez

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że kannabinoidy znajdujące się w medycznej marihuanie mają zastosowanie w łagodzeniu objawów choroby Parkinsona.

Wyniki badań

Przeprowadzone badania, a także badania dowiodły, że przyjmowanie kannabinoidów może wpłynąć na osłabienie niektórych objawów choroby Parkinsona. Należy do nich zaliczyć problemy za snem, spowolnienie ruchowe czy dolegliwości bólowe.

Jak medyczna marihuana działa na chorobę Parkinsona?

Kannabinoidy, które naturalnie występują w organizmie człowieka oddziałują Na układ endokannabinoidowy człowieka oddziałują nie tylko kannabinoidy, które naturalnie występują w jego organizmie, ale również występujące w medycznej marihuanie. Układ endokannabinoidowy odpowiada bowiem za kontrolowanie motoryki. Jeżeli zatem zostanie zaburzone jego funkcjonowanie, mogą wystąpić objawy choroby Parkinsona. Przyjmowanie kannabinoidów może zniwelować te dolegliwości, gdyż regulują one pracę systemu endokannabinoidowego.

Parkinson nie jest wyrokiem

Warto mieć świadomość, że medyczna marihuana już niedługo będzie dostępna w polskich aptekach. Wcześniej można jednak zdecydować się na przyjmowanie szeroko dostępnego, a także legalnego CBD - kannabinoidu, wykazującego bardzo dużą liczbę zalet. Terapia kannabinoidami pozwala bowiem chorym mieć nadzieję nie tylko na poprawę komfortu życia, ale również na normalne funkcjonowanie.

Podsumowanie

Przyjmowanie kannabinoidów znajdujących się w medycznej marihuanie może złagodzić objawy choroby Parkinsona. Warto wykorzystać każdą możliwą szansę na poprawę jakości swojego życia.