Marihuana, działa jak antybiotyk?

przez

Kannabidiol, podstawowy niepsychoaktywny związek syntetyczny ekstrahowany z konopi, został zatwierdzony w ubiegłym roku poprzez amerykańską Agencję Żywności oraz Leków (FDA) do leczenia ciężkich form epilepsji. Teraz jest sprawdzany pod kątem wielu pozostałych zaburzeń, w tymże stanów lękowych, ucisku oraz stanów zapalnych. Natomiast do tejże chwili CBD nie został dobrze sprawdzony pod kątem jego potencjału jako antybiotyku.

Czy marihuana może zamienić antybiotyki?

Marihuana nie działa właśnie tak jak antybiotyk. Kannabinoidy są w stanie uszkodzić niebezpieczne bakterie i walczyć z drobnoustrojami na etapie jamistym. Kannabinoidy tworzą kolejne białka, jakie są w stanie zabezpieczać zarówno je same, jak również system, jakie się znajdują, przed złośliwymi szczepami bakterii oraz drobnoustrojów. To niekoniecznie znajduje się w spectrum szansy antybiotyków. Z postępem czasu oraz przy założeniu, iż doświadczenia nad marihuaną oraz jej zdrowotnymi zdolnościami będą prowadzone.

Konopie – zapomniany antybiotyk

Konopie, analogicznie jak ludzie, także są narażone na działanie niekorzystnych mikroorganizmów. Ich układ immunologiczny przystosowuje się do następnych zmian, dzięki czemu marihuana ma we własnym składzie silne związki antygrzybiczne oraz przeciwwirusowe, jakie funkcjonują na obecnie będące drobnoustroje. Przełomowe doświadczenia wykonane w 2008 roku poprzez brytyjskich oraz włoskich uczonych potwierdziły przeciwbakteryjne zdolności marihuany. Autorzy doświadczenia Giovanni Appendino oraz Simon Gibbons odnaleźli natomiast coś specjalnego, bardzo ciekawego. Kannabinoidy usuwają niebezpieczne bakterie w odmienny sposób, aniżeli robią to antybiotyki.