Czemu marihuana inaczej działa na kobiety oraz mężczyzn?

przez

Kobieta różni się od człowieka dosłownie wszystkim. Zacząwszy od ruchowej postawy ciała, poprzez role jakie to ciało pełni, po bardzo psychologiczne atrybuty, rozbieżności ciężko policzyć. Kobiety chociażby odcienie odmiennie widzą. Pokazowo kiedy mężczyzna patrzy na niebieski, widzi niebieski. Kobieta jednak może zobaczyć jakiś niebieski jako odmienny kolor. Mało tego, ona może owe kolory dobrze określić. Marihuana u panów wywołuje zwiększony apetyt. U pań, co interesujące, jest mechanizm odmienny.

Rozmaite skutki

Ze względu na naszą jedyną biochemię, nie winno być zdziwieniem, iż odpowiedzi na marihuanę będą się zdecydowanie odróżniać pomiędzy płciami. THC działa z estrogenem oraz testosteronem w niezwykle odmienny sposób. Uczeni odnaleźli, iż palenie marihuany w trakcie owulacji wywołuje podniesienie efektów z THC. Winna to być pewna ulga dla kobiet, jakie mają dolegliwości z uzyskaniem haju. Doświadczenia dowodzą, iż kobiety rozwijają akceptację dla konopi szybciej oraz trwalej aniżeli panowie. Kolejnym dobrym efektem tychże doświadczeń jest to, iż interaktywność pomiędzy THC oraz estrogenem oddziałuje na podniesienie zakresu ucisku.

Mechanizmy występujące w mózgu

Nie ma rozbieżności pomiędzy kobietami, natomiast mężczyznami w samych procesach występujących w mózgu po otrzymaniu kannabinoidów, rozbieżność jest w związku z ich stymulacją. Doświadczenia dowiodły, iż po wystawianiu na działanie marihuany, kobiety, w zestawieniu do panów, mają wzmożoną pracę w prążkowiu, lewym hipokampie, jądrze migdałowatym i korze lewej bocznej okołooczodołowej (OFC).